Karoli Gaspar University

Введення

Прочитайте офіційний опис

Факти

Університет Каролі Гаспара був заснований Реформатською церквою в Угорщині . Цей факт відображений в офіційній назві установи: Університет Реформаторської церкви в Угорщині Каролі Гаспара.

Університет був названий на честь Каролі Гаспара, кальвіністського пастора, який підготував перший повний переклад угорської Біблії в 1590 році.

Університет був заснований в сучасності з 1993 року, але його історія сягає 1839 року.

Окрім Будапешта та Нагікьора, де знаходяться два основні кампуси, університет Каролі-Гаспара проводить курси в сусідніх країнах: у Таргу Муреш / Мароссареалі та Ілєні / Іліфельва (обидві в Румунії), а також у Берегове / Берегсаш (Україна) та в Левіце / Лева (Словаччина) у співпраці з місцевими вищими навчальними закладами.

Номери

понад 7600 студентів, які навчаються на університетський 2017/18 навчальний рік,

який складається з наступних 5 факультетів:

  • Юридичний факультет
  • Факультет гуманітарних та соціальних наук
  • Богословський факультет
  • Вчительський факультет
  • Факультет соціальних досліджень та наук про здоров'я.

Близько 50 кафедр загалом належать до чотирьох факультетів.

528 викладачів викладачів навчаються за 38 (бакалаврською, магістерською, одноциклами) програм.

Привітання ректора

Правовим попередником нашого університету була Реформована богословська академія в Будапешті, заснована в 1855 році та отримала статус університету угорським парламентом у 1990 році. У 1993 році Генеральна Асамблея Реформаторської церкви в Угорщині прийняла рішення про створення університету, що охоплює широкий спектр факультетів, і це рішення було ухвалено пізніше року 21 вересня парламентом Угорської Республіки. Створення університету Каролі Гаспара Реформатська церква в Угорщині виконала цілі своїх предків. Наш Університет, в дусі Universitas scientiarum, має на меті підняти статус не лише Церкви, але й нації, завдяки її навчальній, викладацькій та академічній роботі.

"Без знання мій народ загине!" - таким був крик старозавітних пророків та реформаторів у своїх проповідях. Неможливо уявити собі ефект того, що легіони мандрівних науковців університету з реформованими віруваннями, які пробралися до Швейцарії, Нідерландів, Німеччини, Шотландії та пізніше Північної Америки, мали реформаторську церкву, а також угорську культуру. Дух угорського протестантизму втілений у таких людей, як Гаспар Каролі, Гаспар Хелтай, Альберт Шенці Молнар, Балінт Коссі Цергер, Янос Апаксей Сесар, Шандор Крьосі Чесома, Боляй, а з недавніх пір - Ласло, Іос Шос Рабас, Рабас, Рабас, Рабас, Пасс, Рабас, Пасс, Рабас, Пасс, Пасс, Пасс, Пасс, Пасс, Пасс Endre Gyökössy, серед інших. Протестантські школи та університети через століття проклали шлях реформованій та угорській культурі. Вони продовжать робити це і надалі.

Прихильність університету Каролі Гаспара полягає в тому, щоб продовжувати визначні традиції реформованих колегій Сароспатак, Папа, Дебрецен, Колоссвар і Надьєнієд. Окрім освіти служителів релігії, для наукових досліджень, підготовки до посади викладача та доктора філософії та присвоєння наукових ступенів, його цілі та завдання - забезпечити університетські та коледж- рівень базової освіти у кількох галузях та галузях наукових наук та бути здатним проводити наукові дослідження, відповідно до вищезазначених традицій та в дусі Реформації.

Нехай Бог благословить цю більш ніж 160-річну установу. Ми просимо цього, сподіваючись, що він зможе виконати згадану вище місію в наступні десятиліття.

Проф. Д-р Йозеф Зенгеллер
Ректор

Опис місії

У дусі біблійного слова місія університету полягає у вихованні молоді, яка свідомо претендує на мораль та духовні цінності християнства, та підготовці професіоналів з сучасними знаннями на благо нації, служінню угорцям, що живуть в Угорщині та за межами наших кордонів, насамперед, реформована система інститутів та реформовані громади. Крім того, місія університету полягає у заохоченні академічної та соціальної співпраці протестантських громад у Європі за допомогою центру в Угорщині та посилення участі членів угорської реформованої громади в інтелектуальному та академічному житті. Через все це університет сприяє виконанню християнської соціальної місії Угорської реформаторської церкви.

Студентське життя

На університетському рівні студенти університету Каролі Гаспар представлені студентським союзом (EHÖK) . До обов'язків Студентського союзу входить сприяння спілкуванню між студентами та університетом, що представляють інтереси студентів у вищій освіті та наукових питаннях, а також в регіональних та національних організаціях. EHÖK також повинен координувати роботу студентських спілок факультетів, а також членства в міжнародних студентських організаціях.

Університет Каролі Гаспара веде дійсно активне та розвивається студентське життя. Студентська спілка організовує та пропонує широкий спектр культурних та професійних програм для студентів. Студентський союз закликає всіх зустрічатися зі своїми професорами та однокласниками поза університетом, заводити нові дружні стосунки та встановлювати нові контакти.

Дні громади Каролі проводяться в кожному семестрі до осінньої та весняної канікул. Під час цих випадків для студентів організовуються різноманітні лекції, що стосуються їхньої галузі навчання та майбутніх професій, які проводяться їх професорами чи визнаними професіоналами своєї галузі. Наприклад, студенти юридичних наук мають можливість відвідувати презентації, проведені суддями, адвокатами або прокурорами, які впроваджують хід своєї кар'єри. Останній день заходу - День спорту, де учасники можуть пограти у футбол, гандбол, баскетбол, волейбол або спробувати зумбу. Більш сміливі студенти можуть навіть долучитися до бою з пейнтболом.

Студенти університету можуть взяти участь у широкому спектрі аматорських спортивних команд з футзалу, баскетболу, гандболу, волейболу чи водного поло. Ці команди грають в аматорських чемпіонатах, організованих серед інших університетів та коледжів. Можливість приєднатися відкрита для всіх, навіть для абсолютних початківців. Крім спортивних занять, студенти також мають можливість вивчити традиційний угорський народний танець.

Теологічний факультет пропонує багато духовних програм для студентів, оскільки активне релігійне / духовне життя вважається важливим і заохочується в університеті. У залі студентської резиденції Ráday проводяться раз на тиждень навчальні групи для Біблії . Подібні випадки організовує і пастор університету. Сам факультет пропонує ще більше релігійних програм, наприклад, колективна молитва опівдні в будні дні, а також існують різні молитовні групи, координовані захопленими студентами факультету.

Коледж підвищення кваліфікації Боцького Іштвана - це автономна установа з високими стандартами професійної підготовки. Її мета - забезпечити якісну освіту, підтримати талановитих студентів та виховувати професійно мотивованих та амбітних молодих інтелектуалів. Для досягнення цих цілей члени Коледжу підвищення кваліфікації працюють у двох семінарах на основі своєї галузі досліджень, які є наступними: публічне чи приватне право.

KAPSZLI - це неприбуткова організація, заснована в 2004 році. Її члени, які вивчають психологію в університеті, організовують та проводять конференції та заходи з метою ознайомлення з усіма науками психології. Під час цих презентацій, які часто проводяться відомими професіоналами своєї галузі, обговорюються цікаві актуальні теми та нові відкриття в галузі психології. Крім того, KAPSZLI готує студентів до подальшого професійного життя.

Щорічно KAPSZLI організовує одну з найбільших конференцій Угорщини в галузі психології з 40 лекціями та понад 20-30 семінарів протягом 3 днів. Протягом року щомісяця проводяться менші лекції. Підготовка цих лекцій, включаючи розробку веб-сторінок та плакатів, звернення до лекторів, рекламу, пошук спонсорів, організовують члени KAPSZLI, які постійно працюють над вдосконаленням своєї організації.

Розташування

Будапешт

Károli Gáspár Református Egyetem

Address
H-1091 Budapest, Kálvin tér 9.
Будапешт, Угорщина

Програми